Hmi Üzerinden Timer,Counter Kontrolü | Elektrikhub.com | Otomasyon | Elektrik | Elektronik | Destek Forumu

Hmi Üzerinden Timer,Counter Kontrolü

Deniz

Yeni üye
18 Ağustos 2019
6
6
3
Arkadaşlar, hmi ile zamanlayıcınin "pt" değerini değiştirebilir miyim?Ya da sayıcınin "pv" değerini ?Detaylı olarak anlatabilir misiniz?

• Like
Tepkiler: uguryavuz

uguryavuz

Üye
Kurucu
1 Ağustos 2019
90
49
18
29
İSTANBUL
elektrikhub.com
Arkadaşlar, hmi ile zamanlayıcınin "pt" değerini değiştirebilir miyim?Ya da sayıcınin "pv" değerini ?Detaylı olarak anlatabilir misiniz?
Zamnlayiciya bir değer atiyacaksan pt, sayiciya bir deger atiyacaksan pv kismina bir word, int adresi tanimla sonrasinda, Hmi tarafina bir numaratör veya display ekle, bunu input olarak ayarla, plc taglerinden tanimladigin word hafizasini seç. Bu şekilde panelden zamanlayicinin ve timmerin set değer lerini değiştirebilirsin.

Deniz

Yeni üye
18 Ağustos 2019
6
6
3
hocam ben burda mdo'ı data tipini timer olarak tanımladım.Pt değeri girebiliyorum fakat starta bastığımda pt değeri zamanlayıcının en yüksek değerine geçiyor,sebebi nedir acaba?Elinizde örnek mevcut ise atma imkanınız var mı ?

Ekli dosyalar

• Like
Tepkiler: uguryavuz

uguryavuz

Üye
Kurucu
1 Ağustos 2019
90
49
18
29
İSTANBUL
elektrikhub.com
hocam ben burda mdo'ı data tipini timer olarak tanımladım.Pt değeri girebiliyorum fakat starta bastığımda pt değeri zamanlayıcının en yüksek değerine geçiyor,sebebi nedir acaba?Elinizde örnek mevcut ise atma imkanınız var mı ?
MD0 Adresini PT degerini belirlemek icin kullanmışsın. Ve yine ayni adresi ayni timmere tetik vermek için M0.0 adresini timmere input olarak kullanmişsin. Yani Ayni adresi 2 defa kullanmissin. Adresleri başka yerde kullanmadığından emin olmalısın. Adres yazarken assignment list kısmından bakipta yazmani tavsiye ederim. Adres çakismasi olmaması için.

Son düzenleme: