Sırayla Çalışan 4 Konveyör Bandı Acil Stop ile Sırayla Durdurmak İstiyorum | Elektrikhub.com | Otomasyon | Elektrik | Elektronik | Destek Forumu

Sırayla Çalışan 4 Konveyör Bandı Acil Stop ile Sırayla Durdurmak İstiyorum

shaalih

Yeni üye
9 Eylül 2019
4
6
3
sıralı şekilde bir bant sistemi çalışacak 1 inci bant devreye girdikden sonra 4 saniye ara ile bantlar devreye girecek stopa basıncada yine en son çalışan bant ilk devreden çıkıp sıra sıra zaman aralıkları ile devreden çıkacak yardım edebilirmisiniz lütfen

• Like
Tepkiler: uguryavuz

burhanozdes

Yönetici
31 Temmuz 2019
83
53
18
İstanbul
www.elektrikhub.com
sıralı şekilde bir bant sistemi çalışacak 1 inci bant devreye girdikden sonra 4 saniye ara ile bantlar devreye girecek stopa basıncada yine en son çalışan bant ilk devreden çıkıp sıra sıra zaman aralıkları ile devreden çıkacak yardım edebilirmisiniz lütfen
Merhaba öncelikle konu basliginizi "yardım edermisiniz" diye değilde yardıma ihtiyacınız olan konu ile alakalı baslik atarsanız memnun olurum.

Sorumuza gelecek olursak konuyu tam detaylandırır mısınız? Tam olarak plc programı mı istiyoruz.

shaalih

Yeni üye
9 Eylül 2019
4
6
3
Merhaba öncelikle konu basliginizi "yardım edermisiniz" diye değilde yardıma ihtiyacınız olan konu ile alakalı baslik atarsanız memnun olurum.

Sorumuza gelecek olursak konuyu tam detaylandırır mısınız? Tam olarak plc programı mı istiyoruz.
peki kusura bakmayın ben sadece mantıgı fonsiyon bloklarla çözmek istiyorum yardımcı olabilirseniz çok tşk ederim

uguryavuz

Üye
Kurucu
1 Ağustos 2019
90
49
18
29
İSTANBUL
elektrikhub.com
peki kusura bakmayın ben sadece mantıgı fonsiyon bloklarla çözmek istiyorum yardımcı olabilirseniz çok tşk ederim
Hocam yapacağınız programı adım adım yapmanız lazım. Örnek verecek olursak. Her networku bir adım olarak düşünün. 0.adımı M0.0 1.adımı M0.1 diyin. 2.adimi M0.2 kactane adim olacaksa bu sekilde devam ettirin. 0. Adımda programın başlangıcı ve en son döngüde geleceği nokta die düşünün. Her adımda ne olacaksa bu networklerde işle. En son 1. Adim olursa ne olsun 2. Adim olursa ne olsun die ayrı networkte yaz. Anca bunu bu şekilde çözersin. Biraz karışık anlattım ama kısacası kağıt kalemi eline alıp önce adim toblosunu oluştur hocam.

• Like
Tepkiler: burhanozdes